Úspěšná Kvalifikace na MČR v Rookie ballu

V sobotu 15. září se pod vedením trojice trenérek Lady Zlochové, Šárky Knížkové a Viktorie Zlochové zúčastnil tým U9 kvalifikace Mistrovství ČR v Rookie ballu. Hrálo se celkem na čtyřech místech ČR – v Blansku, Brně, Jablonci n. Nisou a Praze.

Naši hráči bojovali jako jeden z osmi týmů v Praze na hřišti týmu Eagles. Ve skupině B hráli spolu s Kotlářkou Praha, Painbusters Most a Pigs Trhové Sviny. Prvního soupeře, Pigs TS, porazili 11 : 8, s týmem Painbusters Most dosáhli druhého vítězství, krásných 13 : 3. Ve třetím zápase s Kotlářkou Praha bojovali jako lvi, nakonec bohužel nevyhráli, ale alespoň soupeři nedovolili velký bodový náskok, prohráli 1 : 8. Ze skupiny tak hladce postoupili na krásném druhém místě. V posledním a rozhodujícím zápase o postup na MČR naši hráči bravurně porazili Sokol Hluboká, tedy tým ze skupiny A, úžasných 16 : 9.

Celý turnaj tým U9 procházel se skoro neměnnou sestavou v infieldu, neboť ta se ukázala jako velmi funkční hned v prvním zápase. Výborná souhra o rok mladšího hráče Františka Němce na kruhu s ostatními spolu s výbornou první metou nesly výsledky hned od prvních minut. Dále se ukázali jako výborní hráči i Ester Zlochová na postu spojky a Dominik Knížek na druhé metě. Velkým překvapením a hráčem s velkým potenciálem do budoucna se ukázal být i nováček Jan Bradáč, kterému se z pozice centerfielda podařil ve druhém zápase proti Mostu zahrát doubleout. Jelikož U9 hrají coachpitch, za zmínku stojí i skvělý výkon hráče U13 Ondry Knížka, který našim hráčům celý turnaj nadhazoval. Jeho klidné a nápomocné působení na hřišti jen přidávalo příjemné atmosféře celého turnaje.

Všichni si tento turnaj užili a teplé sluneční paprsky končícího léta dodaly celému dni pravou baseballovou idylu.

Všem hráčům i jejich rodičům děkujeme a těšíme se na samotné MČR U9 na konci září v Hluboké nad Vltavou.


PartneřiMediální PartneřiFacebook