Vrchol soutěže 2019 v RJZ U13 je tu

Poslední akcí je vždy Play-off. Hra o vše, tedy o pořadí, medaile, umístění v daném roce. Na Hlubokou Plzeň vyrazila s patnácti hráči. 

První semifinále hráli naši baseballisté proti Sharks SP. I když nejlepší hráči sbírali síly na největšího soupeře, na Hlubokou, byla postavena dobrá obrana a jistota na kopec, nadhazovač Kryštof Spodniak házel na Filipa Nedvěda.  Dařil se pálit celkem  pomalý nadhoz soupeře a nakonec Plzeň jasně vítězí téměř desetibodovým rozdílem. Kryštofovi Spodniakovi se dařilo házet tak ekonomicky a přesně, že ani nemusel být střídán, a doházel šestisměnný zápas pod limitem nadhozů. 

Hluboká také nezaváhala a naše hráče čekal asi nejhezčí zápas turnaje i celé soutěže. 

Hluboká postavila na kopec reprezentačního nadhazovače Michala Cajze. Za Plzeň nastoupil osvědčený Mathew Baker. Zápas drželi oba nadhazovači v pevných rukou, týmům se dařilo stahovat body jen pomalu. Přesto to vypadalo, že plzeňští pálí o trochu více a na metách jsou agresivnější. Po čtyřech směnách vedli 4:3. Pak ale série dvou chyb a soupeřovy dva body stála Plzeň vedení v zápase a nakonec i celou hru. Postupně přicházely další chyby v poli, díky limitu musel být vystřídán nadhazovač a plzeňští hráči postupně zápas pouštěli. Velice pohledný souboj tak nakonec prohráli a museli se tak spokojit s konečnou druhou příčkou. 

Všichni si museli přiznat, že Hluboká zvládla koncovku lépe a zaslouženě zvítězila. Jednalo se rozhodně o opravdový vrchol soutěže, rodiče tleskali ve stoje, hráči hráli na maximum a opravdu bojovali. I přes prohru se na jejich rtech objevil úsměv, konečné vítězství patřilo přátelství hráčů. 

V neposlední řadě má Plzeň radost i z druhé příčky.

 


PartneřiMediální PartneřiFacebook